Dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz ve iş hayatında da günlük hayatımızda da yediklerimizin önemi gittikçe artmakta. Bu dönemde ilk önceliğimiz bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Doğru besinler ve beslenme şekli ile daha zinde bir yaşam sürdürebilmemiz mümkün. Peki bunun için ne yapmalıyız?

1.Protein açısından zengin gıdalar tüketin: Yumurta, et, balık, kurubaklagiller gibi gıdaları günlük besin ihtiyacımızda menülerimize eklemeliyiz.
2.Antioksidanlara beslenme düzeninizde yer açın: Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı yeşil yapraklı sebzeler, havuç, kereviz, lahanagiller gibi antioksidan yönünden güçlü doğal besinleri tercih edebilirsiniz.
3.C vitamininin koruyucu etkisinden yararlanın: Önemli bir koruyu olan C vitamini desteğini; portakal, yeşil sivri biber, kivi gibi meyve ve sebzelerden alabilirsiniz.
4.Sarımsak olmazsa olmazlarınız arasında olsun: Birçok yemeğe lezzet katan sarımsak, güçlü bir direnç kaynağıdır. Bunun için yemeklerinizde sarımsak olmasına özen gösteriniz.
5.Bağışıklık sistemine en iyi gelen besinleri tercih edin: Turunçgiller, kırmızıbiber, badem, yoğurt, keten tohumu, kefir, zencefil, zerdeçal gibi besin kaynağı olan baharat, sebze ve meyveleri günlük yaşamınızda yer açın.